Žydų ir krikščionių šokiai.

Šiame seminare pristatomi šokiai, kuriuos šokame moterų maldos grupėje. Vieni iš jų išmokti Bibliodramos seminaruose, konferencijose, kiti sukurti maldos metu kaip tikėjimo, maldos ir kontempliacijos katalikiškoje tradicijoje vaisius. Seminare yra šokių iš Viktorijos Hernandez knygos „Danza Contemplativa“.

Šokiai kuriami norint Dievui išreikšti įvairius jausmus ir išgyvenimus, kuriuos sunku sulaikyti savyje. Tai atsakymas Jo veikimui mūsų gyvenime. Šie šokiai tapo ne tik išraiška ar atsaku, bet ir įsiklausymu į mumyse gyvenančią Paslaptį.

Seminare šoksime hebrajų šokius, kurie taip pat vadinami Dovydo šokiais ir kuriuos šoka daugybė religinių ir pasaulietinių bendruomenių, nes mūsų šaknys slypi hebrajų tradicijoje ir mes su jais turime tą patį dvasinį paveldą. Šokius ratu ar spirale: šie šokiai laikomi šventais ar bent sutelkiančiais meditacijai, nors nepriklauso jokiai religinei tradicijai. Kai kuriais atvejais, nežinodami tikrosios šokio prasmės, autoriai suteikia žingsneliams krikščioniškosios tradicijos prasmę.

Seminare pateikiama medžiaga nėra skirta paprasčiausiai įsiminti ar perduoti kaip „gražią“, naujovišką ar net atpalaiduojančią priemonę. Šie šokiai po truputį veda šokantįjį link maldos. Jie pilni transcendencijos, ir būtent tokia yra jų prasmė, kuri turi būti perduodama. Visi šokiai padeda šokančiajam (nesvarbu, ar jis tikintis, ar ne) pažadinti savo dvasinę plotmę.

Kiekvienas šokis, nors ir paprastas, turi dvigubą tikslą:

• kad jį būtų galima šokti grupėje, kuri gali ir neturėti šokių patirties,

• perduoti dvasinį išgyvenimą šokantiems.

Tik kai kuriais atvejais šokame liturginėse apeigose. Dažniausiai šokiai naudojami sukurti kontempliatyvią aplinką bet kokioje vietoje: salėje, koplyčioje, gryname ore ar panašiai. Be to, žodyje „kontempliacija“ glūdi ir iš krikščioniškosios tradicijos kilusio mistinio susitikimo su Dievu prasmė. Būtent ten mus ir veda šie šokiai. Šie šokiai, žinoma, skirti ir vyrams, ir moterims.

Mokytojams ši programa kvalifikacinė, galima apmokėti iš mokinio krepšelio lėšų.

Laikas: 2020 m. sausio 18 d. 9,30 - 15,00 val.

Vieta: Perkūno namas, Kaune (Aleksoto g. 6)

Veda: Vilhelmina Raubaitė - Mikelionienė

Dalyvio įnašas: 20 eurai, dieninio skyriaus studentams ir nedirbantiems pensininkams 15 Eur.

Seminaro medžiaga: šokių aprašymai, filmuoti šokiai ir muzika 15 Eur.

Išankstinė registracija būtina. Registracija

Data: 
Šeštadienis, Sausis 18, 2020