Asmeninio dvasinio vadovavimo / palydėjimo teorija ir praktika

Dvasinis palydėjimas nuo pirmųjų amžių Bažnyčioje yra žinomas kaip viena iš tarnysčių, kai vienas suaugęs krikščionis padeda kitam krikščioniui atpažinti ir atliepti Dievo kvietimui gyventi pilnavertį gyvenimą. Per istoriją rutuliojosi skirtingi dvasinio palydėjimo/vadovavimo būdai, stiliai, bet visų jų tikslas tas pat – pagelbėti žmogui gyventi autentišką krikščionio gyvenimą.

Programos metu dalyviai analizuoja dvasinio vadovavimo sampratą ir procesą, pagrįstą šv. Ignaco tradicija, daug dėmesio skiria dvasių skyrimui ir Dievo valios įžvalgos principams pagal šv. Ignacą, dvasinių vadovų etikos kodeksui, etinės elgsenos gairėms. Taip pat ugdo socialinius įgūdžius, svarbius dvasinio vadovavimo procesui, susipažįsta su asmeniniu rekolekcijų, šv. Ignaco Dvasinių Pratybų organizavimu ir dinamika.

Programa skirta tiems, kurie dirba dvasinio ugdymo srityje ir nori labiau gilintis į šią tarnystę, skirtą kaip pagalbą kitiems gyventi autentišką krikščionio gyvenimą.

Mokytojams ši programa kvalifikacinė, galima apmokėti iš mokinio krepšelio lėšų.

Nagrinėjamos temos:

1.      Dvasingumo samprata.

2.      Dvasinio vadovavimo prigimtis.

3.      Kontempliatyvaus dvasingumo ugdymas.

4.      Dievo valios įžvalgos principai.

5.      Dvasių skyrimas pagal šv. Ignacą

6.      Socialinių įgūdžių, svarbių dvasinio vadovavimo/palydėjimo procese ugdymas.

7.      Asmenybės dvasinis augimas ir emocinė branda.

8.      Dvasinių vadovų etikos kodeksas. Etinės elgsenos gairės.

9.      Asmeninių rekolekcijų ir Dvasinių Pratybų pagal šv. Ignacą organizavimo ypatumai ir dinamika.

 

2019/2020 mokslo metais numatoma grupė Kaune. Galima į jas iš anksto registruotis. REGISTRACIJOS ANKETA. Užpildytą anketą siųsti el. paštu gtinstitutas@gmail.com (registracija vyksta iki 2019 spalio mėn. 4 d.). Registracijos anketas kurso vadovai kruopščiai peržiūrės. Pirmumas dalyvauti kurse bus suteikiamas tiems, kurie nori pasitarnauti kitiems, daugiau ar mažiau darbuojasi Asmeninio dvasinio palydėjimo srityje, yra siunčiami savo bendruomenių, organizacijų, parapijos klebono.

Seminaras susideda iš 6 savaitgalinių susitikimų (penktadienį ir šeštadienį)

KAUNE

I seminaras         2019 m. spalio 25-26 d.

II seminaras       2019 m. lapkričio 8-9 d.

III seminaras     2019 m. gruodžio 6-7 d.

IV seminaras      2020 m. sausio 10-11 d.

V seminaras        2020 m. vasario 28-29 d.

VI seminaras      2020 m. balandžio 24-25 d.

Seminaras vyks Perkūno name (Aleksoto g. 6), Kauno Senamiestyje, kurių pradžia: penktadienį 10.00 - 18.00 val., šeštadienį 09.00 - 17.00 val.

Dalyvio įnašas: 390 EUR (Į kainą įskaičiuotos kavos pertraukos, daloma seminaro medžiaga). Seminarų metu Kaune nakvynių neorganizuojame.

Lektoriai

kun. Vytautas Sadauskas SJ

Bernadeta Mališkaitė SJE

Valda Šadzevičiūtė

kun. Aldonas Gudaitis SJ

 

VšĮ Gyvenimo ir tikėjimo institutas akredituotas 2018 m. rugpjūčio 21 d., pagal LR Švietimo ir mokslo ministro įsakymą. Akreditacijos pažymėjimas AP Nr. 107.

 

Data: 
Penktadienis, Spalis 25, 2019