TARPTAUTINĖ EKUMENINĖ BIBLIODRAMOS VADOVŲ MOKYMO PROGRAMA

Bibliodrama – tai Biblijos pažinimo ir įsisąmoninimo metodas. Jo šerdį sudaro grupinis Biblijos skaitymas. Bibliodramos dėmesio centras yra toji vieta, kur susitinka dalyvaujančiojo gyvenimas ir Šventojo Rašto tekstas. Bibliodrama sudaro galimybę žmogui geriau pažinti Šventojo Rašto tekstą, taip pat jame veikiantį Dievą bei savo santykį su Dievu asmeninėje gyvenimo ir tikėjimo kelionėje. Bilbiodramos tikslas nėra inscenizuoti Šventojo Rašto tekstus, bet įsijausti į Šventojo Rašto personažus, jų situacijas, jų ir Jėzaus susitikimus bei atpažinti, kur ir kaip dalyvaujančiojo gyvenimas susitinka Biblijos tekstą.

2011 m. vasario 24 d. baigėsi tarptautinė ekumeninė bibliodramos vadovų mokymo programa. 14 asmenų iš Lietuvos, dalyvavusieji 270 valandų trukmės mokymo programoje, gavo tarptautinius bibliodramos vadovų baigimo sertifikatus. Tai pirmieji Lietuvoje gavę tarptautinius, Europos Bibliodramos asociacijos reikalavimus atitinkančius, bibliodramos vadovų sertifikatus. Tarp jų penkios Gyvenimo ir tikėjimo instituto lektorės tapo bibliodramos vadovėmis.

 
Bibliodramos mokymus vedė

Heidemarie Langer (Hamburgas, Vokietija), katalikų teologijos ir komunikacijos (socialinių) mokslų magistrė, Geštalt terapeutė, Bibliodramos vadovų mokytoja. Jai talkino pastorius Wolfgang Wesenberg, Berlyno Evangelikų Bažnyčios suaugusiųjų švietimo skyriaus vadovas,  bibliodramos informacinio žurnalo „Text Raum“ redaktorius, bei Andreas Pasquay (Langenfeld, Vokietija) - Evangelikų Bažnyčios pastorius, bibliodramos vadovas.