Parodos atidarymas „Beginklė tiesa – Teofiliaus Matulionio daiktai, laiškai, nuotraukos“

2017-05-04

2017 gegužės 4 d., 16.30 val. Gyvenimo ir Tikėjimo institute ( Aleksoto g. 6, Kaunas) atidaroma paroda „Beginklė tiesa – Teofiliaus Matulionio daiktai, laiškai, nuotraukos“. Tai – vyskupo kankinio T. Matulionio beatifikacijai skirtų parodų ciklo tęsinys.

Kaip teigia parodos autorius Vaidotas Žukas, galėsite pamatyti autentiškus vyskupui priklausiusius ar dovanotus daiktus: mažoms T. Matulionio dukterėčioms iš užsienio parvežtus sudedamus medinius kiaušinukus, iš tremties atsiųstus vyskupo iškarpytus kalėdinius žaislus, gudriai išdrožinėtą dvigubą altorėlį, išsisiuvinėtą monogramą ant kamžos ir švarko pamušalo. Taip pat parodoje bus eksponuojamos vyskupo tėvo krikšto, gimdytojų Jurgio Matulionio ir Onos Juočepytės santuokos bei paties Teofiliaus gimimo metrikos iš Alantos bažnyčios archyvo. Parodą papildys 30 stendų, kuriuose bus eksponuojamos T. Matulionio ir jo šeimos narių  nuotraukų reprodukcijos ir komentarai.

„Atskira šios parodos dalis – Teofiliaus giminaičių išsaugoti dėdės vyskupo tarpukario atvirlaiškiai iš Berlyno, Aleksandrijos, Romos, taip pat sovietmečio, kalėjimų cenzorių išbraukyti rusiški laiškai iš Oršos ir Vladimiro kalėjimų (1947–1953), arba lietuviški, rašyti jau po Stalino mirties ir vyskupo amnestijos iš Ypatingosios paskirties įstaigos – Invalidų namų Mordovijos ASSR (1953–1956)" – papildo V. Žukas

Parodos kadrai gauti iš artimiausių palaimintojo giminaičių, prof. Stanislovo Sajausko ir Eugenijaus Peikštenio privačių kolekcijų ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA).

Maloniai kviečiame apsilankyti parodos atidaryme, kurioje dalyvaus arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ ir parodos autorius Vaidotas Žukas.

2017 05 04 VDU KONFERENCIJA. PROGRAMA

APIE PARODĄ PERKŪNO NAME

2017 gegužės 14, 21, 28 dienomis(sekmadieniais) nuo 11 val. iki 14 val. veiks Perkūno namas, vyks ekskursijos. Kiečiame ir sekmadieniais po šv. Mišių žiūrėti parodą!

 

Paroda veiks iki birželio 25 d.