Bibliodrama „Morta ir Marija“ Lk 10, 38-42

Viename mokyme yra aprašyta, kad Jėzus kartą užsuko į kaimą, kuriame rado moterį, vardu Morta. Ji pakvietė Jėzų į svečius ir buvo didžiai susirūpinusi visokiu patarnavimu. Ji taip pat turėjo seserį, vardu Mariją, kuri atsisėdusi prie Viešpaties kojų, klausėsi jo žodžių ir patarnavimu svečiui nesirūpino. Morta pasipiktino, kad jai tenka atlikti vienai visus darbus ir pasiskundė: „Viešpatie, tau nerūpi, kad sesuo palieka mane vieną patarnauti! Sakyk, kad ji man padėtų“, tačiau Viešpats atsakė: „Morta, Morta, tu rūpiniesi ir sielojiesi daugeliu dalykų, o reikia tik vieno. Marija išsirinko geriausiąją dalį, kuri nebus iš jos atimta.“

Morta ir Marija šioje istorijoje tapo dviem skirtingai simboliai ir pasirinkimų variantais, todėl kiekvienas galime atpažinti savyje Mortą – nuolat besirūpinančią aplinka, skubančią patarnauti šalia esantiems arba Mariją – kuri visa palikusi sėdi prie Viešpaties kojų ir klausosi. Šioje bibliodramje yra keliami klausymai: kas žmogui yra geriau? Ir kaip turėčiau gyventi?

Net ir būdami drauge, iš esmės einame asmeniniu keliu, kuriame priimame sprendimus savyje ir pasirenkame kas mums yra svarbiau. Šia bibliodrama kviečiame atnaujinti santykį su Jėzumi ir įsiklausyti į jo kvietimą Mortos ir Marijos bendrystės susitikime.

Apie šį ir kitus renginius laidoje „Šventadienio mintys“. Laidos įrašą galite rasti čia.

Išankstinė registracija yra būtina.

 

Laikas: kovo 25 d. (pradžia: 10.00 val., pabaiga 16.30 val.)

Vieta: Klaipėdos šv. Kazimiero parapija (Kretingos g. 40, Klaipėda)

Lektorės: Vilhelmina Raubaitė–Mikelionienė, Virginija Malinauskienė

Asmens įnašas: 15 Eur

 

Programa akredituota.