Seminaras „Šokiai pagal lietuviškas giesmes“

2017-03-25

Seminaras skirtas visiems mėgstantiems šokį ir norintiems išmokti garbinti Viešpatį kitu, mažiau įprastu būdu, tačiau tokiu pat prasmingu ir nuoširdžiu kaip ir kasdienė malda. Dalis šokių šiame seminare šokami kaip asmeninė malda, o kiti – bendrystėje, ratelyje. Šį seminarą atvyksta vesti lektorė Aida Maksvytytė, kuri 1995 m. yra baigusi LMA šokio pedagogo specialybę ir šiuo metu dirba šokių mokytoja. Šokis lektorei yra ne tik darbas su šokių studija „Džiaugsmas“ (www.dziaugsmas.eu), tačiau ir gyvenimo būdas, taip pat ir malda Dievui.

„Šoku nuo 5 m. Šokis lydi mane visą gyvenimą. Sakraliu šokiu susidomėjau dar bestudijuodama ir nuo to laiko mokausi išreikšti maldą Dievui judesiu, šlovinti Jį šokiu. Tai yra kelionė, procesas, kuriame nuolat atrandu naujus slėpinius. Prieš 8 m. besiruošdama atgaivos savaitgaliui susipažinau su kunigo, buvusio baleto šokėjo Robert Ver Ecke šokiais ir patyriau gilų Viešpaties prisilietimą per labai paprastus judesius.“

Ši patirtis padėjo lektorei suvokti, kad sakraliniai šokiai tai jos pašaukimas, kuriuo ji nori pasidalinti su kitais tikinčiaisiais. Šiuo metu lektorė yra subūrusi liturginio šokio grupę, kuri meldžiasi Viešpačiui būtent šokdami pagal lietuviškas giesmes. Kaip teigia lektorė, šie šokiai yra labai paprasti ir nereikalaujantys išankstinio choreografinio pasiruošimo. Jie skirti paprastam žmogui, norinčiam išreikšti maldą judesiu.

Seminaro eiga:

1) Apšilimas–asmeninė malda (judesiuose naudojami krikščioniški simboliai: kryžius – begalybės ir amžinybės ženklas; rankos, sudėtas maldai; atviros rankos, pakeltos šlovinimui; atsiklaupimai ir šuoliukai – išreiškiant džiaugsmą ir padėką).

2) Šokiai pagal lietuviškas giesmes, kurie sukurti iliustracijos būdu, kai judesys išreiškia giesmėje giedamą žodį (taip meldžiamasi mintimis ir visu kūnu).

* Numatomas vienas šokis pagal seną, tačiau labai linksmą lietuvių liaudies giesmę.

 

Laikas: 10.00 - 15.00 val. REGISTRACIJA

Vieta: Perkūno namas, Aleksoto g. 6, KAUNAS.

Seminarą veda: Aida Maksvytytė 

Kaina: 18 EUR.

Seminaras bus filmuojamas, kad po to lengviau galima būtų prisiminti žingsnius. Vėliau galima bus įsigyti vaizdo įrašus. (CD/DVD mokomoji medžiaga 5 EUR)

 

VšĮ Gyvenimo ir tikėjimo institutas akredituotas 2015 m. liepos 31 d., pagal LR Švietimo ir mokslo ministro įsakymą. Pažymos nr. EV3-20.